Φανέρωσε αδυναμίες..

Η Ζνόιμο επικράτησε με 0-1 του Δικεφάλου, στο τρίτο φιλικό παιχνίδι κατά τη διάρκεια του βασικού σταδίου της προετοιμασίας του στην Αυστρία. Πρώτη συμμετοχή για Γκαρσία.

Μέτρια εικόνα για την ομάδα του Χουμπ Στέφενς, στο πρώτο φιλικό στο οποίο δόθηκαν περισσότερα από 60 λεπτά συμμετοχής σε ορισμένους παικτές, ύστερα από τα δύο πρώτα παιχνίδια στα οποία ο Ολλανδός χρησιμοποίησε από μια ενδεκάδα σε κάθε ημίχρονο. Ο ΠΑΟΚ μπήκε δυνατά στο πρώτο 30λεπτο, με τους Τσέχους να ισορροπούν όσο περνούσε η ώρα και η κόπωση των παικτών μας γινόταν αισθητή.

Στα αρνητικά η δυστοκία της επιθετικής γραμμής να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα των αντιπάλων παρά τις πολλές ευκαιρίες αλλά και τα κενά που υπήρχαν στην άμυνα μετά το 0-1 των Τσέχων.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Κίτσιου, Κατσουράνης, Βίτορ, Λίνο, Λάζαρ, Τζιόλης, Λόρενς, Ολίσε, Σαλπιγγίδης και Αθανασιάδης. 4-4-2 για τον Χουμπ Στέφενς.

Zνόιμο: Χρούμπι, Ιόνοφ, Κροσόφσκι, Μπούχτα, Νεπόζιτεκ, Τόμετσεκ, Χέλιτσεκ, Βάσιτσεκ, Μούντρα, Ζέμπα, Χνάσισεκ