Πλήρωσε τις απουσίες του..

Στην Ελευσίνα ο Δικέφαλος ηττήθηκε από τον Πανελευσινιακό με 67-54 για την 23η αγωνιστική της Basket League μιας και δεν μπόρεσε να βρει τις λύσεις κάτω από τη ρακέτα, δεδομένης και της απουσίας του Λάζου.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ να προηγείται με 0-6 έπειτα από καλάθια των Χαραλαμπίδη και Τσαιρέλη, ωστόσο ο Πανελευσινιακός, με ένα σερί 11-0, απέκτησε προβάδισμα, με το πρώτο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με σκορ 24-18.Στο 2ο δεκάλπεπτο ο Δικέφαλος μπήκε δυνατά και μείωσε στο καλάθι (24-22) και στη συνέχεια στον πόντο (28-27), για να πάρει με τον Χάτσερ το προβάδισμα (28-29). Το τέλος του ημιχρόνου ήρθε με τον ΠΑΟΚ να μην μπορεί να διατηρήσει την επαφή του με το καλάθι και τους γηπεδούχους να ξεμπλοκάρουν και να παίρνουν ξανά τα ηνία του αγώνα (34-31).

Μετά την ανάπαυλα του ημιχρόνου, η ομάδα του Σούλη Μαρκόπουλου προσπάθησε να επιβάλλει το παιχνίδι του χωρίς όμως ιδιαίτερα αποτελέσματα μιας και η άμυνα του Πανελευσυνιακού τον κρατούσε μακριά από το σκοράρισμα. Έτσι το 3ο δεκάλεπτο έκλεισε με 50-46 διατηρώντας τους γηπεδούχους με σταθερή διαφορά μπροστά.Στο ξεκίνημα τιου τέταρτου δεκαλέπτου ο ΠΑΟΚ έφερε το παιχνίδι στα ίσα (50-50) αλλά από εκεί και πέρα επήλθε καθολικό μπλακ ουτ.  Η ομάδα του Σούλη Μαρκόπουλου στα τελευταία 7 λεπτά του αγώνα κατάφερε να σκοράρει μονο 4 πόντους χάνοντας τα άχαστα, ενώ οι γηπεδούχοι δεν άφηναν αναξιοποίητα τα δώρα που του έδινε ο σαφώς κουρασμένος από την προσπάθεια, ΠΑΟΚ. Για την ιστορία, το παιχνίδι τελείωσε με σκορ 67-54.

Τα δεκάλεπτα: 24-18, 34-31, 50-46, 67-54

Πανελευσινιακός: Νίκου 3 (1), Παπανικολόπουλος 2, Παπανικολάου, Γκίμπσον 8, Μαγκουνής 7, Λιακόπουλος 24 (4), Δεληγιάννης, Γουΐλσον 10 (2), Αβραμίδης 5, Εζιούκου 8.

ΠΑΟΚ: Χάτσερ 13 (1), Κασελάκης, Χαραλαμπίδης 14, Θεοδωράκος, Τσαϊρέλης 12, Δέδας 6 (2), Μαργαρίτης 6, Νικολόπουλος, Καλλές 1, Χρυσικόπουλος 2, Αμπαράς.