Φιλική εξάρα με τους νέους (vid)

Οικογενειακό διπλό διάρκειας 90 λεπτών εναντίον της Κ20 αντί για προπόνηση περιείχε το σημερινό πρόγραμμα της ομάδας.Ο αγώνας διεξήχθη στην Τούμπα και ήταν μιας πρώτης τάξεως ευκαιρία για να εξαχθούν συμπεράσματα από τον Γιώργο Γεωργιάδη σχετικά με τα στοιχεία που προσπαθεί να περάσει στην ομάδα.

Το τελικό σκορ ήταν 6-0 για τους μεγάλους, με τον Στέφανο Αθανασιάδη να πετυχαίνει 4 γκολ. Το πρώτο από δική του συνεργασία με τον Etto, το δεύτερο σε κενή εστία μετά από ωραία προσπάθεια και ασίστ του Lawrence, το τρίτο από κόρνερ και το τέταρτο με μονοκόμματο σουτ μετά από ωραία ενέργεια του Oliseh. Ενδιάμεσα ο Bongani Khumalo είχε κάνει το 3-0 με προβολή μετά από εκτέλεση κόρνερ, και ο Oliseh έγραψε το τελικό σκορ με σουτ μέσα από την περιοχή.Ο προπονητής της ομάδας δοκίμασε διαφορετικά σχήματα στη διάρκεια του αγώνα, ενώ ο αγώνας διακόπηκε 4 φορές για να δοθούν οδηγίες προς τους ποδοσφαιριστές.

Η αρχική σύνθεση: Itandje, Etto, Lino, Khumalo, Κατσουράνης, Φωτάκης, Lazar, Lawrence, Camara, Σαλπιγγίδης, Αθανασιάδης.Στο δεύτερο ημίχρονο και μέχρι το 60 έγιναν αρκετές αλλαγές με τη σύνθεση να διαμορφώνεται ως εξής: Γλύκος, Αποστολόπουλος, Σταφυλίδης, Ιντζίδης, Κιόσσε, Kace, Κίτσιου, Vukic, Robert, Γεωργιάδης, Oliseh.

Η ομάδα του Κυριάκου Αλεξανδρίδη ξεκίνησε με: Στρέζο, Χατζόπουλο, Κιόσσε, Πούγγουρα, Ποζατζίδη, Πολύζο, Σαββίδη, Δεμηρτζόγλου, Πέλκα, Βασ. Παπαδόπουλο, Μωυσιάδη.

Στο β΄ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Μελίσσας, Καρατζάογλου, Τζεβελέκης, Καραμπάς, Παπαδόπουλος Δημ. Οι τραυματίες Schildenfeld, Κωνσταντινίδης, Κατσικάς ακολούθησαν ατομικό πρόγραμμα, ενώ ο Jacobo παραμένει με άδεια στην Ισπανία.